Trojúhelník

Předtím, než vznikne čtverec, vytvoří zrníčko polohrubé mouky ještě trochu jiný útvar:

Trojúhelník.

Další útvar, nazveme jej trojúhelník.

Trojúhelník! Jak je to možné? No, může za to odvěký nepřítel „živé“ polohrubé mouky, gravitace. A jak se vlastně pohybuje zrníčko polohrubé mouky v trojúhelníku? Jsou dvě možnosti. Může to být „pokažený“ čtverec, jehož horní strana spadla skoro do středu pasti, zrníčko mouky tam pak chvíli skoro stojí na místě. Náznak tohoto je vidět na obrázku výše nebo na následujícím sedmkrát zpomaleném videu. Všimněte si, že v horní části se zrníčko zdržuje relativně dlouho.

Nebo je to „nedokončený“ trojúhelník. Zrníčko nevyběhne až nahoru, tak se vrátí zpátky po stejné „trase“. Viz následující obrázek, třetí zprava nebo nezaostřený uprostřed.

Nedokončený trojúhelník.

„Nedokončený“ trojúhelník.

Většině trojúhelníků se poměrně dobře daří na kraji pasti. Vytvořit ho uprostřed pasti je náročné, obzvláště když se nemůže rozhodnout, jakým směrem se vlastně chce točit. Mrkněte sami, dva nerozhodné trojúhelníky najdete na následujícím sedmkrát zpomaleném videu.

A jedna otázka pro vás: Jak dlouho trvá zrníčku mouky, než vytvoří trojúhelník? :-) Své odpovědi pište do komentářů.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress. Designed by elogi.
Upraveno uživatelem Sawyer007.